Што ви прави утринската цигара?
Вторник, 09 Април 2013 01:47

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред тоа ништо да не јадат имаа поголем ризик од заболување од рак на плуќата или усната празнина, покажало истражувањето...

повеќе...
 
Совети за совршен задник
Недела, 24 Јуни 2012 17:42

Совршен задникЗапочна летото, период во кој сите сакаме да изгледаме убаво, а сигурни сме дека секоја жена сака да има совршена позадина. На тој начин секоја суќна, фармерки, шорц или пантолони...

повеќе...
 
Здрави навики кои водат до поздрав живот
Четврток, 26 Април 2012 20:54

Девојка во креветСите се трудиме да водиме што поздрав и посреќен живот. Постојат многу совети кои ви кажуваат што треба, а што не треба да правите за да го постигнете тоа, но што се...

повеќе...
 
Што треба да јадете во зима
Среда, 11 Јануари 2012 20:58

Од настинка, до бледа кожа и лошо расположение, ова е многу често нашиот изглед во зима. Во зима најчесто се чуствуваме и изгледаме многу лошо. Научниците тврдат дека...

повеќе...
 
Бидете витки со високи штикли
Среда, 09 Ноември 2011 00:07

Строгите диети, високите чланарини за теретани и фитнес центри, липосукции, хирушки интервенции... некои жени би направиле се само за да добијат совршена фигура...

повеќе...
 
Заборавете на силиконите, има ново решение
Среда, 07 Септември 2011 19:24

Сигурно гледајќи се во огледало, многупати сте помислиле колку би било добро вишокот од стомакот да се префрли пример на слабите нозе, или пак уште подобро на градите...

повеќе...
 
Доручек за полесно слабеење
Вторник, 16 Август 2011 21:57

За оние кои внимаваат на својата линија, но не сакаат да го прескокнат најважниот оброк во денот најдобар избор на доручек би бил оној кој во себе содржи малку калории...

повеќе...
 
Како до поздрава кожа
Понеделник, 30 Мај 2011 22:43

Доколку сакате вашата кожа да изгледа навистина мазно, здраво и убаво тогаш морате да се грижите за неа. Освен стандардните креми кои ја штитат вашата кожа од штетните...

повеќе...
 
Најдобар начин да симнете 10 килограми
Понеделник, 07 Март 2011 00:04

Мошне погрешно мислење е дека доколку не јадете воопшто ќе симнете килограми и ќе изгледате одлично, не дека нема да се случи првото, но сепак таквото губење на килограми...

повеќе...
 
Откриен е природен лек против дебелеење
Вторник, 26 Октомври 2010 23:21

Шкотските научници тврдат дека секојдневното конзумирање на сок од калинки за еден месец може да го намали дебелеењето кое настанува во средните години...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Where To Buy DbolThe main criterion for them is your ability to repay any Payday Loans In Wisconsin, they are not interested in your previous attempts, the current one is all that matters. In this section we give only a brief summary recommendation for admission of Canadian Levitra. Full information can be found in the instructions for receiving medications with vardenafil.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Секси ќоше

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме постирано преку пеесетина секс позиции кои се надеваме дека ви се допаднаа и ви помогнаа во зачинување на вашиот сексуален живот, овој пат се осврнуваме на она што жените го сакаат...,

повеќе...
 

Секс позиција - ЛотусПреминуваме на малку поинтимна позиција, нешто во кое двата партнери може да уживаат и да бидат тотално релаксирани без да се грижат дали ќе ја погодат позицијата или не...

повеќе...
 

Перверзно зачинување на сексуалниот животОд време на време е потребно освежување на сексуалните навики, а под тоа не подразбираме менување на партнерот, едноставно применување на нови сексуални позиции,...

повеќе...

Последно Мода

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката коса повторно станува хит помеѓу светските ѕвезди и младите личности. Иако во такво издание во минатото можевме да ги забележиме...

повеќе...
 

Избор на шеширНа жешкото време сигурни сме дека многу добро ќе ви дојде еден шешир, кој дополнително ќе го заштити вашето лице од УВ зраците, а освен тоа со правилно избран шешир...

повеќе...
 

Сигурни сме дека веќе ви здосади ладното време и со нетрпение чекате да се затопли за да можете да носите поотворени чевли и полесна облека, но чекајќи ја зимата...

повеќе...

Последно Здравје

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред тоа ништо да не јадат имаа поголем ризик од заболување од рак на плуќата или усната празнина, покажало истражувањето...

повеќе...
 

Совршен задникЗапочна летото, период во кој сите сакаме да изгледаме убаво, а сигурни сме дека секоја жена сака да има совршена позадина. На тој начин секоја суќна, фармерки, шорц или пантолони...

повеќе...
 

Девојка во креветСите се трудиме да водиме што поздрав и посреќен живот. Постојат многу совети кои ви кажуваат што треба, а што не треба да правите за да го постигнете тоа, но што се...

повеќе...