Вицеви за полицајци, прва доза
Четврток, 14 Април 2011 23:53

Застанува полицаец автобус во кој се наоѓаат четориесет Јеховини сведоци. Влегува внатре и го прашува возачот:
- Па добро што е ова?

повеќе...
 
Вицеви за плавуши, прва доза
Среда, 27 Октомври 2010 00:31

Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
Извинете имате карти?
Касиерката прашува: За Хамлет?
Плавушите: Не, не за нас...

повеќе...
 
Вицеви доза 9
Среда, 17 Февруари 2010 00:57

Разговараат дечко и девојка и дечкото и вика на девојката: можи да те викам Ева?
Девојката одговара: Можи, а зошто?
Па дека ми си прва.
А девојката вели: А јас можи да те викам Пежо?
Дечкото: А зошто?
Девојката: Дека ми си 207-ми...

повеќе...
 
Чак Норис факти vol.3
Вторник, 26 Јануари 2010 23:17

Чак Норис како тинејџер ги затрудне сите калуѓерки во манастирот Блузи Мајами. Девет месеци подоцна калуѓерките го родија тимот Мајами Делфинс единствената непоразена екипа во историјата на професионалниот фудбал...

повеќе...
 
Вицеви, мешана доза
Петок, 04 Септември 2009 07:32

- Што е кулминација во шпанска серија? Кога Родриго ќе дознае дека си е сам на себе мајка!!!

- Зошто плавуши мразат да одат во Ве-Це ? - Треба сами да се соблечат !

- Како ќе познаете дека плавуша пробала да влезе на интернет? -На мониторот има траги од патики !
повеќе...
 
Доза вицеви
Вторник, 04 Август 2009 18:24
Оди прогамер во месарница и му мика на месарот:
- Измери ми 1K месо.
Месарот му дава кило месо, и по 10 минути програмерот се враќа и му вика на месарот:
- Дај ми уште 24 грама.
повеќе...
 
Нова доза вицеви
Четврток, 23 Април 2009 08:44

1.Полицаец сопира возач и го прашува:

-          Зарем не го видовте знакот за ограничување на брзината?

-          Мора да се шегувате… Па како да го видам на волкава брзина!

повеќе...
 
Вицеви, пак
Вторник, 07 Април 2009 11:56

Решил мажот да провери дали жена му го изневерува, па ја прашува:
- Жено, знаеш ли ти дека во зградава имаме жена што мажот никогаш не го изневерила?
- Не зафркавај, која е?

повеќе...
 
Чак Норис vs IT технологија
Вторник, 10 Февруари 2009 00:00
- Чак Норис може да го пинга 256.256.256.256 и да добие одговор...
повеќе...
 
Чак Норис факти vol.2
Вторник, 03 Февруари 2009 01:17

1. На Чак Норис секогаш му даваат од прва вечер. Секогаш!!!...

повеќе...
 
«СтартПретходна12СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dianabol CapsulesThe best way to go for you to know the credible Michigan Payday Loans providers. Moreover, to order Cialis Daily online is highly advantageous because it interacts well with the small portions of alcohol and food.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Вицеви

Застанува полицаец автобус во кој се наоѓаат четориесет Јеховини сведоци. Влегува внатре и го прашува возачот:
- Па добро што е ова?

повеќе...
 

Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
Извинете имате карти?
Касиерката прашува: За Хамлет?
Плавушите: Не, не за нас...

повеќе...
 

Разговараат дечко и девојка и дечкото и вика на девојката: можи да те викам Ева?
Девојката одговара: Можи, а зошто?
Па дека ми си прва.
А девојката вели: А јас можи да те викам Пежо?
Дечкото: А зошто?
Девојката: Дека ми си 207-ми...

повеќе...

Последно Муабет

Екслузивно и изворно ви ја пренесуваме жалбата која стигна од еден пенис до управата, во други земји ова би се третирало како мобинг, но погледнете каков одговор...

повеќе...
 

Малку хумористичен поглед на тоа како се зборува во светот, а како истата реченица би била кажана кај нас.

Во светот:
Драг колега, долго време не сме се виделе.

повеќе...
 

Жените може да се прогласат за најдобар хардверски Firewall на светот, не верувате, прочитајте го следното мошне едноставно објаснување.

1. Една човечка келија содржи 75MB генетски информации.

повеќе...

Последни СМС пораки

На денешен ден пред xx години е родено едно прекрасно бебенце со кое Земјата доби непроценлив дар. На таа неверојатна особа и посакувам среќен роденден и еден прекрасен ден...

повеќе...
 

Нека оваа порака стигне до тебе, нека те гушне место мене, нека те бакне на овој ден и нека ти посака-СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.

повеќе...
 
Кога ја погледнав твојата прекрасна насмевка, допрев нежната рака, срцето засекогаш ми остана твое... Ќе бидам пламен кој никогаш не гасни... пламен кој гори на твојата љубов.
повеќе...