Поубавата страна на Еуро 2013 во Словенија
Петок, 20 Септември 2013 19:08

Red FoxesRed Foxes или "Црвените лисици" е танцовата екипа од Украина која ја забавува публиката на Европското кошаркарско првенство во Словенија оваа година на паузите... помеѓу натпреварите, или додека останатите гледачи пред малите екрани гледаат реклами.
За 12 години колку што постојат Украинките имаат настапувано на безброј турнири, светски и европски првенства, олимписки игри, модни шоуа и што уште не.

Red Foxes е екипа составена од професионални гимнастичарки, балерини и спортски танчерки кои минуваат низ ригорозни тестови се со цел да станат дел од една од најдобрите танчерски групи во светот.

Red Foxes

Просечната висина на танчерките е 175 сантиметри и тежат околу 57 килограми. До сега имаат изведено преку 220 кореографии во најразлични облеки, а една година по нивното оформување се прогласени за најдобрата навивачка група на европското првенство во оваа категорија.

 


 

Поубавата страна на Еуро 2013 во Словенија
  Drostanolone EnanthateMost online loan lenders allow getting New Jersey Payday Loans without visiting a bank, straight to your bank account. What makes Viagra Strips better than other forms of this medicine is its easiness of usage.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted