Пелистерци пречекани како шампиони во Битола
Недела, 14 Април 2013 23:10

После пет годишен пост на гостински терен, Пелистерци ја прославија можеби најважната победа оваа сезона итоа на гости кај минатогодишниот шампион, Вардар...

Иако тоа не е онај истиот Вардар кој сите го знаеме, сепак тоа е истата управа, истите навивачи и речиси истото име кое ги поттикна навивачите на Пелистер да го пречекаат својот омилен тим како што доликува на еден шампион по нивното пристигнување во Битола.

По денешниот пораз на Дрита, Пелистер е на чекор од излегувањето од опасната зона во Првата Македонска фудбалска лига, на само еден бод позади Брегалница 2008.

Пречекот кој Чкембарите му го приредија на Пелистерци изминатата вечер сигурно ќе биде дополнителен поттик на фудбалерите во наредниот меч во кој на домашен терен се борат за толку посакуваното осмо место и тоа против директниот ривал, Брегалница 2008.

Во исчекување на неделниот меч на 21 Април Под Тумбе Кафе, погледнете го пречекот на Пелистерци на Широк Сокак:

 


Повеќе детали околу натпреварот помеѓу Вардар и Пелистер можете да прочитате од одличната статија на Зоран Мишевски:
http://zoran-misevski.blogspot.com/2013/04/blog-post_13.html

Пелистерци пречекани како шампиони во Битола
  Anavar Cycle For MenThe deal is that Indiana Payday Loans online can save your time, nerves and make a solution of all your financial problems. Since its introduction in the market buying Cialis can be exclusively in pharmacy chains with a prescription from a doctor. I agree that this is very inconvenient and takes a lot of time and effort.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted