Секс едукација: Што сакаат жените
Вторник, 04 Март 2014 21:29

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме постирано преку пеесетина секс позиции кои се надеваме дека ви се допаднаа и ви помогнаа во зачинување на вашиот сексуален живот, овој пат се осврнуваме на она што жените го сакаат...,

повеќе...
 
Секс позиција - Лотус
Петок, 20 Септември 2013 00:22

Секс позиција - ЛотусПреминуваме на малку поинтимна позиција, нешто во кое двата партнери може да уживаат и да бидат тотално релаксирани без да се грижат дали ќе ја погодат позицијата или не...

повеќе...
 
Перверзија за зачинување на сексуалниот живот
Среда, 13 Март 2013 23:16

Перверзно зачинување на сексуалниот животОд време на време е потребно освежување на сексуалните навики, а под тоа не подразбираме менување на партнерот, едноставно применување на нови сексуални позиции,...

повеќе...
 
Секс позиција - Хидрант
Вторник, 11 Септември 2012 22:37

Секс поза ХидрантВаријација на мошне популарната секс позиција "Doggy Style", позиција со не многу популарно или привлечно име, но нејзината поставеност сигурни сме дека ве заинтересира...

повеќе...
 
Секс позиција - Огледало на задоволството
Вторник, 10 Април 2012 23:49

Секс позиција со навистина привлечно име, но исто така и добра поставеност. Позиција од која сигурни сме дека и машкото и девојката ќе уживаат и ќе бидат задоволни...

повеќе...
 
Секс позиција - Балерина
Среда, 28 Декември 2011 00:23

Мошне интересна секс позиција наречена "балерина", самата позиција бара мали предиспозиции кај девојката за правилно поставување, но сепак се може да се изведи...

повеќе...
 
Секс позиција - Виенска Острига
Четврток, 25 Август 2011 22:07

Секс позиција која дефинитивно ќе ги разбуди вашите фантазии, позиција која бара голема флексибилност од вас и голема претпазливост, но затоа задоволството...

повеќе...
 
Секс позиција - Висок старт
Петок, 01 Јули 2011 00:53

Продолжуваме со секс позициите кои ќе донесат мала возбуда во вашиот сексуален живот, но истовремено и ќе ги раздвижат малку вашите мускули речиси на целото тело...

повеќе...
 
Секс позиција - Twister
Среда, 27 Април 2011 23:06

Уште една секс позиција која од вас бара поголема флексибилност и желба за експериментирање. Од самото име на оваа секс позиција, Twister, ќе забележите дека...

повеќе...
 
Секс позиција - Пиратска награда
Вторник, 22 Февруари 2011 22:53

По неколкуте екстремни секс позиции да преминеме на нешто малку поедноставно, но сепак премногу секси и возбудлива секс позиција наречена Пиратска награда...

повеќе...
 
«СтартПретходна123456789СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Testosterone For Sale OnlineOnline lending company provides a wide range of ways to get money by means of Tennessee Payday Loans. The main active actual substance of Levitra Professional online - Vardenafil does not affect the seminal fluid and is not addictive.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Секси ќоше

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме постирано преку пеесетина секс позиции кои се надеваме дека ви се допаднаа и ви помогнаа во зачинување на вашиот сексуален живот, овој пат се осврнуваме на она што жените го сакаат...,

повеќе...
 

Секс позиција - ЛотусПреминуваме на малку поинтимна позиција, нешто во кое двата партнери може да уживаат и да бидат тотално релаксирани без да се грижат дали ќе ја погодат позицијата или не...

повеќе...
 

Перверзно зачинување на сексуалниот животОд време на време е потребно освежување на сексуалните навики, а под тоа не подразбираме менување на партнерот, едноставно применување на нови сексуални позиции,...

повеќе...

Последно Мода

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката коса повторно станува хит помеѓу светските ѕвезди и младите личности. Иако во такво издание во минатото можевме да ги забележиме...

повеќе...
 

Избор на шеширНа жешкото време сигурни сме дека многу добро ќе ви дојде еден шешир, кој дополнително ќе го заштити вашето лице од УВ зраците, а освен тоа со правилно избран шешир...

повеќе...
 

Сигурни сме дека веќе ви здосади ладното време и со нетрпение чекате да се затопли за да можете да носите поотворени чевли и полесна облека, но чекајќи ја зимата...

повеќе...

Последно Здравје

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред тоа ништо да не јадат имаа поголем ризик од заболување од рак на плуќата или усната празнина, покажало истражувањето...

повеќе...
 

Совршен задникЗапочна летото, период во кој сите сакаме да изгледаме убаво, а сигурни сме дека секоја жена сака да има совршена позадина. На тој начин секоја суќна, фармерки, шорц или пантолони...

повеќе...
 

Девојка во креветСите се трудиме да водиме што поздрав и посреќен живот. Постојат многу совети кои ви кажуваат што треба, а што не треба да правите за да го постигнете тоа, но што се...

повеќе...