Фото: Матуранти Економско
Понеделник, 20 Мај 2013 18:58

Матуранти ЕкономскоСвојата матура во текот на вчерашниот ден ја прославија и матурантите од средното училиште "Јане Сандански" или таканареченото Економско училиште. Тимот на Битолска Шема...

повеќе...
 
Фото: Bob Marley day
Недела, 19 Мај 2013 15:41

Bob Marley dayВеќе преминува во традиција и во Битола денот за оддавање на почит на ликот и делото на една од најголемите, или нема да биде претерано доколку кажеме најголемата...

повеќе...
 
Фото: Матуранти "Долна гимназија"
Петок, 17 Мај 2013 22:39

Долна гимназијаВториот ден од матурите во Битола е посвете на матурантите од таканаречената "Долна гимназија". Тимот на Битолска Шема повторно ги дружеше матурантите и моментално...

повеќе...
 
Фото: Матуранти СОУ "Таки Даскало"
Среда, 15 Мај 2013 23:43

Матуранти СтопанскоДојдовме до оној период во годината кој е преполн со веселби, насмеани лица, шминкања, подготвувања, фустани, костими,... Период на Матурски и Полуматурски прослави...

повеќе...
 
Бокс натпревар Битола 2013
Недела, 12 Мај 2013 00:32

Боксот е во се поголема експанзија во нашиот град, така денес во Битола се одржа натпревар на кој присуствуваше и нашиот тим и кој ги евидентираше најинтересните...

повеќе...
 
Фото: Bitola Sky Фестивал
Петок, 03 Мај 2013 16:27

Bitola SkyНа 1ви Мај на спортскиот аеродром во Логоварди се одржа фестивалот под отворено небо Bitola Sky, фестивал за одлична храна, пијачка и забава. Како сето ова измина...

повеќе...
 
Bitola Sky Фестивал - 1ви Мај 2013
Четврток, 25 Април 2013 21:29

Bitola SkyБидете дел од новиот фестивал на храната, пивото и добрата забава. 1ви Мај е денот за одлична забава под отворено небо, многу алкохол, одлична храна и уште подобра музика...

повеќе...
 
Фото: 1ви Април во Битола
Вторник, 02 Април 2013 23:09

Еден од најзабавните денови во годината со сигурност е 1ви Април, денот на шегата и денот на маската. Полн град со маскирани личности, ден на кој секој може да биде...

повеќе...
 
ТВ Орбис - Најпопуларни за 2012
Вторник, 12 Февруари 2013 00:04

ТВ ОрбисТрадиционално по седми пат Телевизија Орбис синоќа ја организираше манифестацијата „најпопуларни за 2012 “ година. Во една прекрасна атмосфера во присуство на фирми...

повеќе...
 
Фото: Копанки - SSNL Snow Party
Понеделник, 28 Јануари 2013 23:54

Копанки SSNL Snow PartyВикендов Копанки беше седиште на еден извонреден настан кој долго ќе остани запаметен кај сите присутни. Настанот кој го обележа почетокот на нешто што...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dbol Steroid Pills For Saleunsecured personal loans . The main active actual substance of Levitra Professional online - Vardenafil does not affect the seminal fluid and is not addictive.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа