Фото: Широк Сокак во Бело 2014
Недела, 24 Август 2014 01:53

Широк Сокак во Бело 2014По четврти пат, веќе традиционално на најпознатата Битолска улица, Широк Сокак, се одржа музичкиот настан кој го најавува финалето на битолското културно лето и фестивалот Бит Фест...

повеќе...
 
Tom Novy на Широк Сокак во Бело 2014
Вторник, 19 Август 2014 22:57

Широк Сокак во Бело 2014Веќе традиционално, по четврти пат, ќе се одржи настанот "Широк Сокак во Бело" (Бела ноќ) во Битола. Оваа година главното име на настанот и личноста која ќе се погрижи забавата да биде на највисоко ниво е...

повеќе...
 
Pumpers Unplugged како дел од Бит Фест 2014
Вторник, 19 Август 2014 15:54

Pumpers UnpluggedБитолските Памперси (Pumpers) овој четврток го збогатуваат културното лето во Битола со свој Unplugged концерт како дел од Битолското културно лето (Бит Фест) 2014. Извонреден настан кој дефинитивно вреди да се посети...

повеќе...
 
Classic Car Show Битола 2014
Сабота, 05 Јули 2014 13:36

Classic Car Show Bitola 2014Недела (06.07.2014) е денот кога градскиот плоштад Гоце Делчев ќе биде исполнет со ретро автомобили, со почеток во 10 часот, па се до 3 часот попладне ќе можете да уживате во најдобрите класични автомобили...

повеќе...
 
Десетти роденден на Fresh Union
Четврток, 03 Јули 2014 21:57

Десетти роденден на Fresh UnionОвој викенд во Ноќниот клуб Positive една од најстарите промо агенции во нашиот град Fresh Union заедно со вас ќе го прослават својот десетти роденден, тридневен јубилеј за огромна забава и уживање на сите посетители...

повеќе...
 
Rock Symphony од Камерен Ордестар на Битола
Среда, 02 Јули 2014 19:02

Rock SymphonyRock Symphony е одличен настан кој не смеете да го пропуштите, во организација и изведба на Камерен Оркестар на Битола, а како дел од овогодинешното Културно лето во Битола или Бит Фест,...

повеќе...
 
Битола Отворен Град 2014
Среда, 25 Јуни 2014 00:00

Битола Отворен Град 2014Најбогатото и најдолго културно лето во нашата држава по тринаесетти пат во нашиот град со неофицијално отворање овој викенд,...

повеќе...
 
Битолска Критична Маса бр.3
Вторник, 24 Јуни 2014 20:02

Битола на ТочакОвој четврток (26.06) бидете дел од третото издание на Битола на Точак или Битолска Критична Маса за подигање на културата и свеста...

повеќе...
 
Bob Marley Tribute - Градски Парк Битола
Петок, 09 Мај 2014 18:58

Bob Marley TributeВеќе традиционално, по трет пат оваа сабота (10.05.2014) во Градскиот парк во Битола во организација на Здружението за урбана култура и уметност "Machina" се организира "Hey bob Marley"...,

повеќе...
 
XXV Планинарски Марш - Димитар Илиевски Мурато
Четврток, 08 Мај 2014 20:59

25 Традиционален Планинарски Марш - Димитар Илиевски МуратоОваа сабота се одржува дваесет и петтиот јубилеен Традиционален планинарски марш, Димитар Илиевски - Мурато, настан кој веќе дваесет и пет години ја обележува трагичната смрт...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Testosterone For Sale OnlineOnline lending company provides a wide range of ways to get money by means of Tennessee Payday Loans. Thanks to that, they have a great variety of drugs that can help in these cases. Female Viagra is not an exception.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа