На кафе со... "Стиховно Војување"
Среда, 13 Април 2011 19:41

Сигурни сме дека имате слушнато за "Стиховно Војување", Хип-Хоп групата од Битола која внесува свежина во овој жарн со своите песни, текстови и размислувања во нашата...

повеќе...
 
Новости од Аднан Куртов
Среда, 31 Март 2010 22:24

Македонскиот пеач, композитор, текстописец и продуцент, Аднан Куртов по подолго време се претставува пред домашната публика со свое видео издание за...

повеќе...
 
Нешто од и за Carlo Boss 18+
Четврток, 21 Јануари 2010 23:38

Доколку немате слушнато за балканскиот Rocco Siffredi, ова е вистинското место да дознаете нешто повеќе за Carlo Boss, македонец кој професионално се занимава со...

повеќе...
 
"Shine" - рок дуо кое ветува многу
Недела, 08 Ноември 2009 10:01

Од неодамна, во етерот, сите радио станици во Македонија започнаа да го емитуваат веројатно еден од најголемите рок хитови за 2009, насловен како “Нешто за тебе” во изведба на рокерското дуо “Shine”.

повеќе...
 
Марија Хаџи Стојанова, нова музичка искра
Вторник, 03 Ноември 2009 02:03
На повидок е нова музичка ѕвезда од Битола, станува збор за младата и мошне надежна битолчанка Марија Хаџи Стојанова која е ексклузивец на Степ 2 продукција и иако е само на почетокот...
повеќе...
 
dj Acika
Вторник, 06 Јануари 2009 18:41
Dj Acika роден е во Битола 1978 и почна да се занимава со музика пред точно 15 години имајќи го првото искуство како радиски техничар, а првиот контакт со поголема маса на луге го имал во летната дискотека Pool...
повеќе...
 
Alex Nova
Вторник, 06 Јануари 2009 18:39
Роден е 1983 во Битола како ДЈ кариерата ја започнува во 1998 год. инспириран од ДЈ настапите на Saso Recyd во Битолските клубови....
повеќе...
 
Baco.N
Вторник, 06 Јануари 2009 18:37

Baco.N роден е во Кочани. Имаше само 11 години кога неговиот татко почна да приметува дека тој може да свири на некои инструменти без предходна обука за истите (мислам дека од прилика таму почна се) вели тој...

повеќе...
 
C-pure
Вторник, 06 Јануари 2009 18:34

Роден е 1978 во Битола. Првото музичко искуство започнува со изучувајки ја гитарата како музички инструмент. Отвара нови погледи и видици во креирањето на музика, па како резултат на тоа доага и...

повеќе...
 
Goran TecH
Вторник, 06 Јануари 2009 18:30
Горан Наумовски а.к.а Goran Tech  е роден во Битола. „Секој ден бев опкружен со добра музика“ – вели тој. Кај него во домот секогаш се слушала добра музика, од класична до диско, поп, соул и џез...
повеќе...
 
«СтартПретходна12СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Tren E 200mgToday, Payday Loans Ohio are legitimate, but there are illegal transactions that are still on the rise. Of course, the choice is not that easy, as there exist great number of different preparations. Notwithstanding, Buy Cialis is the one that definitely differs from all other products.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа