Ви пренесуваме: Жалба на еден пенис до управата
Вторник, 30 Март 2010 21:33

Екслузивно и изворно ви ја пренесуваме жалбата која стигна од еден пенис до управата, во други земји ова би се третирало како мобинг, но погледнете каков одговор...

повеќе...
 
Како се зборува во светот, а како кај нас
Недела, 14 Март 2010 19:40

Малку хумористичен поглед на тоа како се зборува во светот, а како истата реченица би била кажана кај нас.

Во светот:
Драг колега, долго време не сме се виделе.

повеќе...
 
Жените се најдобар Firewall на светот
Вторник, 09 Февруари 2010 19:58

Жените може да се прогласат за најдобар хардверски Firewall на светот, не верувате, прочитајте го следното мошне едноставно објаснување.

1. Една човечка келија содржи 75MB генетски информации.

повеќе...
 
Преводи на опис на жена при оглас
Вторник, 02 Февруари 2010 23:34

Како би изгледал некој личен оглас кој е напишан од жена, но со преведени зборови во вистинска смисла. Без навреди :)

Во 40-тите - 49 години
Авантуриста - Спие со сите

повеќе...
 
Што мислат жените, а што мажите, вистина
Недела, 17 Јануари 2010 01:23

Што навистина мислат жените кога изговараат некои зборови или фрази, а што мажите. Ова е превод од англиски, на разбирлив англиски.
Женски англиски:
Yes = No...

повеќе...
 
Како да направиш маж среќен?
Вторник, 08 Декември 2009 01:14
Постојат неколку начини да направиш еден маж среќен, ние ќе го прикажеме само најкраткиот пат до насмевката на еден маж и целосна негова среќа...
повеќе...
 
Како да направиш жена среќна?
Вторник, 08 Декември 2009 00:54
Никогаш не било тешко да направиш една жена да биде среќна, се што е потребно се само неколку чекори низ кои ќе ве водиме во овој текст...
повеќе...
 
Поими и "реални" дефиниции
Среда, 11 Ноември 2009 00:59

Има зборови кои постојано ги споменуваме и изговараме и можеби го знаеме нивното значење, но кога подобро ќе размислите кое е нивното подлабоко значење?
Економист - експерт кој ќе знае утре зошто она што го предвидел вчера не се случило денес...

повеќе...
 
Прдеж правила
Сабота, 19 Септември 2009 23:41
Правила на прдење на различен тип на луѓе, таканаречени прдеж правила:

Културен - Прди и вика "Пардон"
Дволичен - Прди и вика "Кој прдна"
повеќе...
 
Дечко 5.0 vs Сопруг 1.0
Четврток, 05 Февруари 2009 21:49

Почитувани од Техничка поддршка,
Минатата година го надградив својот систем од Дечко 5.0 во Сопруг 1.0 и забележав дека новата програма...

повеќе...
 
«СтартПретходна123СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Is Testosterone Enanthate LegalThe main criterion for them is your ability to repay any Wisconsin Payday Loans, they are not interested in your previous attempts, the current one is all that matters. In this section we give only a brief summary recommendation for admission of Levitra. Full information can be found in the instructions for receiving medications with vardenafil.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Вицеви

Застанува полицаец автобус во кој се наоѓаат четориесет Јеховини сведоци. Влегува внатре и го прашува возачот:
- Па добро што е ова?

повеќе...
 

Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
Извинете имате карти?
Касиерката прашува: За Хамлет?
Плавушите: Не, не за нас...

повеќе...
 

Разговараат дечко и девојка и дечкото и вика на девојката: можи да те викам Ева?
Девојката одговара: Можи, а зошто?
Па дека ми си прва.
А девојката вели: А јас можи да те викам Пежо?
Дечкото: А зошто?
Девојката: Дека ми си 207-ми...

повеќе...

Последно Муабет

Екслузивно и изворно ви ја пренесуваме жалбата која стигна од еден пенис до управата, во други земји ова би се третирало како мобинг, но погледнете каков одговор...

повеќе...
 

Малку хумористичен поглед на тоа како се зборува во светот, а како истата реченица би била кажана кај нас.

Во светот:
Драг колега, долго време не сме се виделе.

повеќе...
 

Жените може да се прогласат за најдобар хардверски Firewall на светот, не верувате, прочитајте го следното мошне едноставно објаснување.

1. Една човечка келија содржи 75MB генетски информации.

повеќе...

Последни СМС пораки

На денешен ден пред xx години е родено едно прекрасно бебенце со кое Земјата доби непроценлив дар. На таа неверојатна особа и посакувам среќен роденден и еден прекрасен ден...

повеќе...
 

Нека оваа порака стигне до тебе, нека те гушне место мене, нека те бакне на овој ден и нека ти посака-СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.

повеќе...
 
Кога ја погледнав твојата прекрасна насмевка, допрев нежната рака, срцето засекогаш ми остана твое... Ќе бидам пламен кој никогаш не гасни... пламен кој гори на твојата љубов.
повеќе...