Кратката коса повторно е хит
Вторник, 11 Септември 2012 21:12

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката коса повторно станува хит помеѓу светските ѕвезди и младите личности. Иако во такво издание во минатото можевме да ги забележиме...

повеќе...
 
Изберете го вистинскиот шешир за вас
Среда, 18 Јули 2012 18:13

Избор на шеширНа жешкото време сигурни сме дека многу добро ќе ви дојде еден шешир, кој дополнително ќе го заштити вашето лице од УВ зраците, а освен тоа со правилно избран шешир...

повеќе...
 
Какви чевли ќе бидат во мода оваа пролет
Петок, 10 Февруари 2012 20:50

Сигурни сме дека веќе ви здосади ладното време и со нетрпение чекате да се затопли за да можете да носите поотворени чевли и полесна облека, но чекајќи ја зимата...

повеќе...
 
Изберете наочари за сонце
Четврток, 30 Јуни 2011 23:37

Жешките сончеви летни денови едноставно е невозможно да се замислат без добар пар наочари за сонце, посебно доколку сте постојано изложени на сончевите зраци...

повеќе...
 
Најудобните чевли со високи потпетици
Петок, 29 Април 2011 17:16

Удобните чевли се сон на секоја жена, а францускиот дизајнер на чевли, Raphael Young тврди дека неговиот дизајн може да ги претвори овие женски сништа во реалност...

повеќе...
 
Поголеми гради на плажа
Среда, 13 Април 2011 21:20

По "вина" на новата линија на Push-Up костимите за капење девојките кои сакаат да искусат изглед со поголеми гради можат истото да го направат и да визуелно...

повеќе...
 
Тренди: Каков лак за нокти е во мода
Четврток, 18 Ноември 2010 21:43

Само затоа што не е лето и не сте лесно облечени не мора да ги занемарите вашите нокти, баш напротив треба повеќе да ги негувате и да им обрнувате внимание, па одберете...

повеќе...
 
Шалот како моден детал
Вторник, 12 Октомври 2010 23:58

Шалот како моден додаток најчесто потсетува на есен и зима, па според моменталниот календар, но и според временските прилики кои ги имаме вистински момент е...

повеќе...
 
Најголемите грешки при шминкање
Вторник, 14 Септември 2010 00:27

Брзото нанесување на шминката најчесто се претвора во катастрофа. Баш во моментот кога ви се размачкува маскарата вие се обидувате да ставите туш...

повеќе...
 
Gwen Stefani промовира модна линија
Среда, 17 Март 2010 18:05

Овие денови, модната дизајнерка и пејачка на групата “No Doubt”, Gwen Stefani го потсети светот на модата од осумдесеттите, претставувајќи ...

повеќе...
 
«СтартПретходна1234СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Testosterone PropionateThere are three major facts that should be watched out for in all payday loans in the United States. Moreover, to order Cialis Daily online is highly advantageous because it interacts well with the small portions of alcohol and food.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Секси ќоше

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме постирано преку пеесетина секс позиции кои се надеваме дека ви се допаднаа и ви помогнаа во зачинување на вашиот сексуален живот, овој пат се осврнуваме на она што жените го сакаат...,

повеќе...
 

Секс позиција - ЛотусПреминуваме на малку поинтимна позиција, нешто во кое двата партнери може да уживаат и да бидат тотално релаксирани без да се грижат дали ќе ја погодат позицијата или не...

повеќе...
 

Перверзно зачинување на сексуалниот животОд време на време е потребно освежување на сексуалните навики, а под тоа не подразбираме менување на партнерот, едноставно применување на нови сексуални позиции,...

повеќе...

Последно Мода

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката коса повторно станува хит помеѓу светските ѕвезди и младите личности. Иако во такво издание во минатото можевме да ги забележиме...

повеќе...
 

Избор на шеширНа жешкото време сигурни сме дека многу добро ќе ви дојде еден шешир, кој дополнително ќе го заштити вашето лице од УВ зраците, а освен тоа со правилно избран шешир...

повеќе...
 

Сигурни сме дека веќе ви здосади ладното време и со нетрпение чекате да се затопли за да можете да носите поотворени чевли и полесна облека, но чекајќи ја зимата...

повеќе...

Последно Здравје

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред тоа ништо да не јадат имаа поголем ризик од заболување од рак на плуќата или усната празнина, покажало истражувањето...

повеќе...
 

Совршен задникЗапочна летото, период во кој сите сакаме да изгледаме убаво, а сигурни сме дека секоја жена сака да има совршена позадина. На тој начин секоја суќна, фармерки, шорц или пантолони...

повеќе...
 

Девојка во креветСите се трудиме да водиме што поздрав и посреќен живот. Постојат многу совети кои ви кажуваат што треба, а што не треба да правите за да го постигнете тоа, но што се...

повеќе...