Avalanche
Среда, 07 Јануари 2009 01:38
Состојки:

45 ml Руска Вотка
20 ml Disaronno Amaretto
45 ml бело какао
45 ml крем од банани
90 ml крем по избор ...

повеќе...
 
Downhill Racer
Среда, 07 Јануари 2009 01:38

Состојки:
45 ml Светол Рум
45 ml Disaronno Amaretto
130 ml сок од ананас
20 Ml сок од цитрон ...

повеќе...
 
French Kiss
Среда, 07 Јануари 2009 01:37

Состојки:
15 ml Amaretto
15 ml Какао крем
15 ml Ликер од бело чоколадо
Чоколаден сируп ...

повеќе...
 
Snowball (Classic)
Среда, 07 Јануари 2009 01:37

Состојки:
90 ml Warninks Advocaat (Традиционален пијалок во Холандија)
10 ml сируп од лимон или цитрон
и дополнете го остатокот со лимонада ...

повеќе...
 
Vodka Espresso
Среда, 07 Јануари 2009 01:35

Состојки:
45 ml Руска вотка
45 ml Amarula крем
90 ml Espresso кафе
2 лажици шекер во праф ...

повеќе...
 
Baneki-tini
Среда, 07 Јануари 2009 01:35
Состојки:
45 ml јапонско виски
5 ml слатко vermouth вино
7,5 ml бренди од цреша ...

повеќе...
 
Moscow Mule
Среда, 07 Јануари 2009 01:34
Состојки:
45 ml Smirnoff вотка
90 ml ginger пиво
1 лажица сируп од шекер
7,5 ml сок од цитрон ...

повеќе...
 
Rob Roy
Среда, 07 Јануари 2009 01:34
Состојки:
45 ml Шкотско виски
7,5 ml слатко vermouth вино
неколку капки Angostura bitters (нешто како горчлива ракија) ...

повеќе...
 
Sake Margarita
Среда, 07 Јануари 2009 01:33
Состојки:
45 мл вино од сливи (ова вино е по потекло Азија)
15 ml текила
15 ml саке
15 ml сок од цитрон
15 mlсируп ...

повеќе...
 
Yuzu Bath
Среда, 07 Јануари 2009 01:33
Состојки:

60 ml yuzu shochu(Јапонски алкохол од јачмен)
7,5 ml yuzu сок
7,5 ml Cointreau ликер ...

повеќе...
 
«СтартПретходна123СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Testo EnanthatePayday Loans California. In this section we give only a brief summary recommendation for admission of Levitra. Full information can be found in the instructions for receiving medications with vardenafil.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Коктели

Состојки:

45 ml Руска Вотка
20 ml Disaronno Amaretto
45 ml бело какао
45 ml крем од банани
90 ml крем по избор ...

повеќе...
 

Состојки:
45 ml Светол Рум
45 ml Disaronno Amaretto
130 ml сок од ананас
20 Ml сок од цитрон ...

повеќе...
 

Состојки:
15 ml Amaretto
15 ml Какао крем
15 ml Ликер од бело чоколадо
Чоколаден сируп ...

повеќе...

Последни препорачани

Доколку негогаш сте се нашле во потреба на некоја слика која што ја имате во мала димензија, а истата неможете да ја пронајдете според клучни зборови на Google...

повеќе...
 

On-line игра
 

Видео игри

Последно за Download

AVG анти вирусОсновната верзија на бесплатниот AVG анти-вирус е анти malware и анти spyware систем кој овозможува сигурна заштита и безбедност на корисниците на интернет...

повеќе...
 

Како што претходно најавија и ветија од Mozilla, за околу шест месеци од нивното последно издание на еден од најпознатите прелистувачи на светот се појави и нова верзија...

повеќе...
 

CCleaner е бесплатен софтвер кој ви помага да го оптимизирате и исчистите вашиот компјутер, но во исто време и да ја подесите и приватноста на истиот...

повеќе...