"Широк Сокак во бело" со Хернан Катанео
Недела, 25 Август 2013 16:42

Широк Сокак во БелоТрета година по ред на една од најпознатите улици во нашата држава, Широк Сокак ќе се одржи настанот кој го одбележува крајот на културното лето во Битола...

повеќе...
 
Dex (B-Klan) - Ти си таа/Биди со мене
Недела, 25 Август 2013 16:26

Dex - Ti si taaНеодамна го промовираа новиот спот, а пред некој ден едниот од членовите повторно со нова песна.Станува збор за познатата битолска хип-хоп група “Б-Клан”,...

повеќе...
 
Street Performance во Битола
Четврток, 22 Август 2013 23:55

Street PerformanceНа 23 Август (петок) со почеток во 22 часот ќе се одржи несекојдневен настан во нашиот град, таканаречениот Street Performance на Коста Фристајлер и Дон Тива...

повеќе...
 
Академија Стил - Доделување на сертификати
Четврток, 22 Август 2013 03:21

Академија СтилПо завршен испит на кандидатите од Академија СТИЛ - Битола кој се одржа на 13.08.2013 година за наставната програма ‘‘Помошник козметичар‘‘ која се одржуваше...

повеќе...
 
Диџеј Николас во Ноќен клуб Positive
Среда, 14 Август 2013 13:36

dj Nikolas - PositiveОвој петок (16.08) со почеток во 00:00 часот имате можност да уживате во енергичната атмосфера која ја подготвува диџеј Николас од Србија, еден од диџеите на Белградското поднебје...

повеќе...
 
Академија Стил - Завршен испит за Помошник козметичар
Среда, 14 Август 2013 13:19

Академија СтилПо завршената обука која траеше вкупно четири месеци во Академијата Стил, се одржа завршен испит на кандидатите од Академија Стил - Битола за наставната програма...

повеќе...
 
Илинденски денови 2013 (програма)
Вторник, 30 Јули 2013 22:27

Илинденски денови 2013Со големо дефиле низ Широк Сокак започна четириесет и третото издание на Републичкиот фестивал на народни песни и игри "Илинденски денови" во Битола...

повеќе...
 
Seventeen летен караван во Охрид
Вторник, 30 Јули 2013 22:04

seventeenКараванот на Seventeen продолжува низ нашата држава. Овој пат на мапата се најде Македонскиот бисер, градот Охрид. Посетителите имаа можност да се запознаат...

повеќе...
 
Видео: Првиот порно филм снимен со Google Glass
Четврток, 25 Јули 2013 00:15

Google Glass порноGoogle Glass е проект кој се најавува веќе долго време, а оваа година ја имаше и својата премиера помеѓу "обичните корисници", односно беше достапен за продажба...

повеќе...
 
Видео: Германски овчар против својата сенка
Недела, 21 Јули 2013 13:34

Симпатичен германски овчар ја здогледува сопствената сенка на плочните и станува љубопитен, до толку што се обидува и да ја стапне. Видеото е навистина прекрасно,...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Stanozolol WinstrolPayday Loans In North Carolina. On the global pharmaceutical market this medicine was issued in 2003 by two companies - Eli Lilly and ICOS. Initially, permission to sell Cialis was obtained in Europe, Australia, New Zealand.
Банер

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред...

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме...

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката...

повеќе... повеќе... повеќе...
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа