Фото: Славните без шминка и Photoshop
Четврток, 23 Јануари 2014 19:31

Славни без шминкаДури и славните Холивудски ѕвезди и најбогатите девојки кои секојдневно ги гледате во медиумите имаат свои тајни. И секако, овде во секоја смисла важи изреката "Не е се како што изгледа"...

повеќе...
 
Видео: "Heaven" од Marga Sol на Кордановски
Среда, 15 Јануари 2014 23:05

Marga Sol - HeavenДеновиве на YouTube премиерно беше прикажан новиот видео запис од музичкиот продуцент, композитор, вокалист и DJ – Marga Sol (Марга Сотировска), за носечката трака “Heaven” од нејзиниот...

повеќе...
 
Памперси со премиера за "Драга Трага"
Сабота, 11 Јануари 2014 21:37

Pumpers - Draga tragaБитолската група Pumpers ја имаа честа да бидат првата група која ќе ја има својата премиера на MTV за оваа година со спотот за својата нумера "Драга трага" на 6-ти Јануари...

повеќе...
 
Кико Апостоловски - Touchdown!
Сабота, 11 Јануари 2014 20:57

Кико Апостоловски - Touchdown!Доколку сте љубители на електронската сцена и редовни посетители на нашиот сајт сигурно го знаете Кико Апостоловски, диџеј кој ветува многу и постојано работи...

повеќе...
 
Фото: Коледе 2014 во Битола
Сабота, 11 Јануари 2014 20:45

Коледе 2013Како и секоја година, така и оваа 2014 Битолчани уживаа во уште една Бадникова вечер или таканаречено Коледе на градскиот плоштад Гоце Делчев во центарот на градот...

повеќе...
 
Фото: Новогодишна промоција на Silhouette
Недела, 29 Декември 2013 16:38

SilhouetteСалонот за убавина Silhouette во Битола ги изненадува своите верни клиенти со извонредни цени и попусти по повод новогодишните и Божиќните празници...

повеќе...
 
Freestyler (Коста) - "Секој неможи да е рапер"
Сабота, 21 Декември 2013 16:39

Kosta Freestyler - Секој неможи да е раперДеновиве на својата публика Коста Freestyler му ја претстави неговата најнова нумера наречена "Секој неможи да е рапер" во која испириран од сопственото минато и искуство...

повеќе...
 
Академија Стил - Декоративен маникир
Сабота, 21 Декември 2013 15:50

Академија СтилАкадемија "Стил" по успешно завршените курсеви по "Шминка" и "Козметичар" организира и курс по "Декоративен маникир", кој по четиримесечната обука своето завршно...

повеќе...
 
Паркети со новo видео за "Себастијан"
Сабота, 21 Декември 2013 00:12

Parketi - SebastijanПаркети продолжуваат со своето пробивање на Екс-Ју просторот и објавување на нумери на "југословенски" јазик. По успешното презентирање на првото видео за нумерата...

повеќе...
 
Milan Variable - Mak Hip Hop and R&B December
Сабота, 21 Декември 2013 00:03

Milan VariableMilan Variable специјално за вас во овие ладни декемвриски денови подготви микс на одлична Македонска Хип Хоп и R&B музика за да го подобриме вашето расположение...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Proviron WomenMost online loan lenders allow getting New Jersey Payday Loans without visiting a bank, straight to your bank account. But at the same time, it acts only with sexual arousal. Buy Viagra Online has a number of advantages in comparison with injections in the sexual organ or other procedures aimed at treatment of impotency.
Банер

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред...

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме...

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката...

повеќе... повеќе... повеќе...
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа