"Жива библиотека" во НУУБ "св. Климент Охридски"
Петок, 04 Декември 2015 15:33

Во чест на 5-ти декември, Интернационалниот ден на волонтеризмот, утре ќе се одржи настанот "Жива библиотека", во просториите на библиотеката во 12 часот...

повеќе...
 
Најново кратко видео за распадот на Југославија
Четврток, 17 Септември 2015 21:58

Распадот на ЈугославијаВеќе со години на најразлични начини се обидува да се објасни зошто се распадна Југославија, зошто и кој е крив за истото. Во одличното 5 минутно видео на талентираниот студент на режија од Босна и Херцеговина, Адемир Гогич кажува повеќе од доволно, многу реално...

повеќе...
 
Започнува 36. издание на "Браќа Манаки"
Четврток, 17 Септември 2015 21:26

Браќа Манаки 2015Се одбројуваат часовите до официјалното свечено отворање на 36. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера "Браќа Манаки" во Битола. Под мотото "Филмот е убав" од 18 до 27 септември Битола ќе претставува центарот на филмските случувања на балканот,...

повеќе...
 
Предизвици на транзицијата на семејните бизниси
Вторник, 16 Јуни 2015 20:07

Предизвици на транзицијата на семејните бизнисиНа 24 јуни 2015 од 09:00 до 17:00 часот во бизнис салата на Скопски саем ќе се одржи првата македонска конференција под наслов ”Предизвици на транзицијата на семејните бизниси”...

повеќе...
 
Milan Variable - Техничка поддршка микс
Четврток, 27 Ноември 2014 20:44

Најнеуморниот диџеј во Битола, Milan Variable, секогаш иновативен и со по некое ново "парче" на одлична музика, овој пат за месец Ноември го збогатува нашиот музички избор со музички микс таканаречен "Техничка поддршка"...

повеќе...
 
Видео: Паркети - Loverboy
Четврток, 27 Ноември 2014 19:36

Паркети - LoverboyЕдна од најпознатите групи во нашиот град, состав за кој мислиме дека немора воопшто да ги претставуваме бидејќи самите за себе се култна појава и легенди, објавија нова нумера и видео спот за истата...

повеќе...
 
Видео: Лесен Удар - Души
Недела, 16 Ноември 2014 18:29

Лесен Удар - ДушиЛесен Удар се македонски хип хоп изведувачи за чија иновативност и оригиналност која ја внесуваат во македонската музичка сцена...

повеќе...
 
Видео: The Hounds - Кај ни се срцата
Недела, 16 Ноември 2014 18:12

The Hounds - Кај ни се срцатаЕден од бендовите љубеници на Битолската публика, чии што настапи по битолските локали се максимално исполнети, The Hounds,...

повеќе...
 
Нов Завршен испит на Академија Стил
Понеделник, 15 Септември 2014 20:12

Академија СтилПо завршен испит на кандидатите од Академија СТИЛ - Битола кој се одржа на 14.08.2014 година за наставната програма ‘‘Декоративен маникир‘‘ која се одржуваше...

повеќе...
 
35 издание на фестивалот "Браќа Манаки"
Среда, 10 Септември 2014 22:15

Филмски фестивал Браќа МанакиОвогодинешното јубилејно триесет и петто издание на најреномираниот филмски фестивал во нашата држава "Браќа Манаки" ќе се одржи од 13 до 19 септември...,

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Masteron 100signature loans . What can cause long-term use of Canadian Viagra? In the network and other sources of information, there is no reliable data on the long-term use of Viagra and its negative effects on the body.
Банер

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред...

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме...

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката...

повеќе... повеќе... повеќе...
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа