Предизвици на транзицијата на семејните бизниси
Вторник, 16 Јуни 2015 20:07

Предизвици на транзицијата на семејните бизнисиНа 24 јуни 2015 од 09:00 до 17:00 часот во бизнис салата на Скопски саем ќе се одржи првата македонска конференција под наслов ”Предизвици на транзицијата на семејните бизниси”...

повеќе...
 
Milan Variable - Техничка поддршка микс
Четврток, 27 Ноември 2014 20:44

Најнеуморниот диџеј во Битола, Milan Variable, секогаш иновативен и со по некое ново "парче" на одлична музика, овој пат за месец Ноември го збогатува нашиот музички избор со музички микс таканаречен "Техничка поддршка"...

повеќе...
 
Видео: Паркети - Loverboy
Четврток, 27 Ноември 2014 19:36

Паркети - LoverboyЕдна од најпознатите групи во нашиот град, состав за кој мислиме дека немора воопшто да ги претставуваме бидејќи самите за себе се култна појава и легенди, објавија нова нумера и видео спот за истата...

повеќе...
 
Видео: Лесен Удар - Души
Недела, 16 Ноември 2014 18:29

Лесен Удар - ДушиЛесен Удар се македонски хип хоп изведувачи за чија иновативност и оригиналност која ја внесуваат во македонската музичка сцена...

повеќе...
 
Видео: The Hounds - Кај ни се срцата
Недела, 16 Ноември 2014 18:12

The Hounds - Кај ни се срцатаЕден од бендовите љубеници на Битолската публика, чии што настапи по битолските локали се максимално исполнети, The Hounds,...

повеќе...
 
Нов Завршен испит на Академија Стил
Понеделник, 15 Септември 2014 20:12

Академија СтилПо завршен испит на кандидатите од Академија СТИЛ - Битола кој се одржа на 14.08.2014 година за наставната програма ‘‘Декоративен маникир‘‘ која се одржуваше...

повеќе...
 
35 издание на фестивалот "Браќа Манаки"
Среда, 10 Септември 2014 22:15

Филмски фестивал Браќа МанакиОвогодинешното јубилејно триесет и петто издание на најреномираниот филмски фестивал во нашата држава "Браќа Манаки" ќе се одржи од 13 до 19 септември...,

повеќе...
 
Фото: Широк Сокак во Бело 2014
Недела, 24 Август 2014 01:53

Широк Сокак во Бело 2014По четврти пат, веќе традиционално на најпознатата Битолска улица, Широк Сокак, се одржа музичкиот настан кој го најавува финалето на битолското културно лето и фестивалот Бит Фест...

повеќе...
 
Tom Novy на Широк Сокак во Бело 2014
Вторник, 19 Август 2014 22:57

Широк Сокак во Бело 2014Веќе традиционално, по четврти пат, ќе се одржи настанот "Широк Сокак во Бело" (Бела ноќ) во Битола. Оваа година главното име на настанот и личноста која ќе се погрижи забавата да биде на највисоко ниво е...

повеќе...
 
Pumpers Unplugged како дел од Бит Фест 2014
Вторник, 19 Август 2014 15:54

Pumpers UnpluggedБитолските Памперси (Pumpers) овој четврток го збогатуваат културното лето во Битола со свој Unplugged концерт како дел од Битолското културно лето (Бит Фест) 2014. Извонреден настан кој дефинитивно вреди да се посети...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Payday Advance In Jacksonville FlUnsecured LoansViagra Sales In CanadaGoogleNews
Банер

ЦигараЛичностите кои утрото го започнуваат со цигара, а пред...

Што сакаат женитеДо сега на нашиот сајт имаме...

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката...

повеќе... повеќе... повеќе...
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа